Choď na obsah Choď na menu
 


Najnovšia aktualita (31.7.2011)

31. 7. 2011

Lekári varujú: Hot dogy môžu spôsobiť rakovinu!!

 

Párky v rožku (hot dogy) nájdete v USA na každom rohu. Skupina lekárov však varuje, že ich jedenie je škodlivé ako fajčenie cigariet a môže spôsobiť rakovinu.

 

 

Upozorňuje na to  bilbord v Indianapolise, ktorý zobrazuje hot dogy zabalené v cigaretovej škatuľke. Jeho posolstvo znie: "Hot dogy môžu zničiť vaše zdravie." Lekári sa ním snažia dostať do povedomia ľudí súvislosť medzi hot dogom a rakovinou hrubého čreva.

Podľa Amerického inštitútu pre výskum rakoviny len jedna 50 gramová porcia spracovaného mäsa (toľko obsahuje jeden hot dog) konzumovaná denne zvyšuje riziko rakoviny hrubého čreva o 21 percent. "Hot dogy by mali mať taký istý výstražný štítok ako cigarety. Spotrebitelia by mali vedieť, aké zdravotné riziko im hrozí," povedala pre USA Today Susan Levinová, riaditeľka z Výboru pre vzdelávanie a výživu.

Samozrejme všetci odborníci na výživu s tým nesúhlasia. "Nie je nutné eliminovať spotrebu červeného a spracovaného mäsa; odkaz je skôr ten, že by tieto potraviny nemali byť základom vašej stravy," tvrdí American Cancer Society.

 

                       

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.