Choď na obsah Choď na menu
 


Šport (31.7.2011)

31. 7. 2011

Sklamaný Juraj Halenár: „Slovan nechodí vonku prehrávať“

 

Neuveriteľných 22 kôl trvala neporaziteľnosť Slovana Bratislava v domácej Corgoň lige. Prehra prišla v sobotu 30. júla...

 

Jediný gól Slovana v zápase, napriek tomu, že strieľal Milan Ivana, zaznamenal Juraj Halenár v 20. minúte. "Lukáš Pauschek to nacentroval, Miňo Ivana to výborne nastrelil a ja som to iba bruchom jemne tečoval. Bol to náhodný gól, ale aj také platia," opísal gólový moment jeho šťastný autor Halenár. Hostia vtedy vyrovnali na 1:1, ale žiadny impulz v ich výkone to neprinieslo.

Dvadsaťosemročný útočník sa však po zápase veľmi hneval na výkon, aký Slovan v Žiline predviedol. "Prišli sme sem vyhrať, nechceli sme jeden bod. Slovan nechodí vonku, aby bral jeden bod alebo prehru. Možno iní si do Bratislavy prichádzajú aspoň pre remízu, ale my chceme stále vyhrať. Lenže... ten druhý polčas bol veľmi zlý. Keď si jednoducho nedokážeme trikrát po sebe prihrať, nemôžeme v Žiline zvíťaziť. Bolo na nás veľmi vidieť, že naši najlepší hráči nehrajú, chýbala nám na ihrisku kvalita. Tréner dal šancu chlapcom, ktorí majú toho v nohách menej, no malo by to vyzerať inak," posťažoval sa bývalý hráč Artmedie či Interu Bratislava.

Halenár skritizoval bezzubú ofenzívu aj spôsob hry svojho tímu. "Na výbornom teréne v Žiline sme strašne kazili jednoduché lopty. Hrali sme príliš do šírky a to bolo zlé. Je zbytočné loptu otáčať z jednej strany na druhú, treba hrať kolmo na útočníkov a sklepávať to, aby krajní hráči mohli nabiehať do útoku, týmto spôsobom sa nám vlastne podarilo streliť aj ten jediný gól. Bola to však asi naša jediná šanca v zápase a to na 90 minút v Žiline nestačí. Nemôžeme ísť do Žiliny s tým, že tu budeme od 20. minúty brániť výsledok 1:1," zosumarizoval hráč s číslom 9 na drese.

V Žiline chýbali Filip Šebo, kapitán Igor Žofčák, taktiež Jiří Kladrubský, Erik Čikoš, Marián Had a aj Karim Guédé nastúpil až v závere zápasu. To všetko sa tréner Karel Jarolím rozhodol ponechať oddychu pred dôležitou stredajšou odvetou 3. predkola Ligy majstrov proti APOELu Nikózia (prvý zápas 0:0). "To, že nehrali piati hráči zo základnej zostavy môže byť úplne jedno. Nastúpili sme do zápasu jedenásti a takto hrať jednoducho nemôžeme. Musíme začať znova makať od nuly, aby sme v stredu zvládli veľký zápas proti APOELu," vyzýva Juraj Halenár výsledkom i výkonom sklamaný Juraj Halenár.

 

            

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.